برا تو
برا تو

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
ایمیل های مزاحم

مهم ایمیل های مزاحم
#1
ســــــلام بچه ها Hi واستون سه عدد ترفند خوشمزه برای رهایی از شر ایمیل های مزاحم آماده تموده ام OK

هرچند جیمیل خود در فیلتر کردن ایمیل های تبلیغاتی و مزاحم یا به اصطلاح Spam خود دستی توانمند دارد، هنوز هم در Inbox بسیاری از ما که از سرویس جیمیل استفاده می کنیم، از این گونه ایمیل های ناخواسته و مزاحم بسیار یافت می شود. برای این دست از ایمیل ها که از فیلتر جیمیل فرار می کنند، چه باید کرد؟

بسیاری از ما در حین وب گردی خود به وب سایت هایی برخورد می کنیم که از ما تقاضای ورود آدرس ای میل برای ثبت نام یا مانند آن را دارند؛ هرچند در بسیاری از موارد این وب سایت ها تنها برای ثبت نام درخواست آدرس ایمیل دارند، در موارد دیگر برخی از این وب سایت ها اقدام به ارسال ایمیل های متناوب به آدرس شما می کنند.

ما امروز به شما سه ترفند جیمیل کاربردی آموزش می دهیم که به واسطه آن ها می توانید در حین ثبت نام در وب سایت ها از این گونه موارد نا خواسته پرهیز کنید. مبنای این ترفند ها تغییر ایمیل آدرس به گونه ای است که تا حد زیادی مشکل Spam ها با آن ها بر طرف خواهد شد.

1_ترفند نقطه

اگر تا به حال نمی دانستید، اکنون با خبر باشید که جیمیل به وجود نقطه در آدرس ایمیل شما هیچ اهمیتی نمی دهد؛ برای مثال اگر شما آدرس ایمیل خود را apptech.1234@gmail.com   به جای apptech1234@gmail.com وارد کنید، در هر صورت هیچ فرقی نخواهد داشت.

به عبارت دیگر، به هر تعداد نقطه که دوست داشته باشید، می توانید در هر کجای آدرس ایمیل خود وارد کنید، ولی با این حال هنوز ایمیل ها به آدرس اصلی شما ارسال خواهند شد. این ترفند به ویژه زمانی که در حین ثبت نام در انجمن ها یا سایر وب سایت ها هستید به کار می آید.

2_تـــرفـــنـــدعلامت+

این ترفند برای مدت زمان زیادی است که در جی میل کاربردی است و اغلب کاربران در مورد آن مطلع هستند. به این ترتیب که به سادگی بعد از نام کاربری خود یک علامت + اضافه نمایید و بعد از آن کلمه یا کلماتی را برای ایجاد یک آدرس ایمیل منحصر به فرد اضافه کنید.

برای مثال ما می توانیم، آدرس ایمیل خود را به apptech1234+financial@gmail.com برای ثبت نام در هر وب سایتی که به لحاظ موضوعی مربوط به عملیات مالی می شود ـ مثل بانک ها ـ تغییر دهیم. به این ترتیب با ایجاد یک فیلتر در جی میل می توانیم تمامی ایمیل های ارسالی از این وب سایت ها را به یک برچسب یا پوشه خاص منتقل کنیم.

ترفند علامت + بسیار کاربردی است؛ اما یک نقطه ضعف دارد و آن اینکه در برخی موارد در حین ورود این گونه آدرس ها سایت پذیرنده از تأیید آن سر باز می زند و دلیل آن عدم تأیید آدرس ایمیل هایی است که از این گونه سمبل ها در آن استفاده شده باشد. در این گونه موارد باید از ترفند نقطه استفاده کنید.

3_ترفند Googlemail
در نهایت اینکه می توانید بخش آخر آدرس ایمیل خود را به googlemail به جای gmail تغییر دهید و این راه دیگری برای پرهیز از ورود آدرس ایمیل اصلی شماست. البته به این ترتیب اگر کسی از این ترفند آگاه باشد، می تواند به سادگی ایمیل اصلی شما را حدس بزند، ولی در اغلب موارد از آنجا که ایمیل های Spam خودکار ارسال می شوند این موضوع زیاد مصداق ندارد.

به این ترتیب، apptech1234@googlemail.com دقیقا مشابه apptech1234@gmail.com است و به همین ترتیب می توانید با ایجاد یک فیلتر از نوع To همه ایمیل های ارسالی به یک چنین آدرسی را در یک پوشه جداگانه دسته بندی کنید.

این ترفند ها البته چندان جدید نیستند و اگر مدت زمان زیادی است از جی میل استفاده می کنید، قطعا باید با آن ها آشنا باشید؛ اما اگر تا کنون از آن ها اطلاع نداشته اید یا به تازگی از جی میل استفاده می کنید، این سه ترفند کمک بزرگی به شما می کند تا یک Inbox پاکیزه داشته باشید.

تا سلامی دوباره خـــــدانــــگــــــهــــــداری Bye For Everʝムⓥⓐの ¤ƒƒცoყ
برای تشکر از نویسنده روی سپاس کلیک کنید
پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: Zakeri M ، maya2015


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان