برا تو
برا تو

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
مخصوص باهوشا

مخصوص باهوشا
باهوشا جواب بدن فقط بدون تقلب
معمای بیل گیتس
در توضیح مربوط به این معمای بسیار سخت و جالب باید گفت که این معمای سه چراغ و سه کلید را بیل گیتس ، رئیس ماکروسافت که همیشه بهترین ها را برای استخدام در شرکتش انتخاب می کند، در سال ۲۰۰۲ میلادی طراحی کرد تا از میان ۱۰۰ مهندس که خودشان از بهترین ها بودند یکی را برای شرکتش انتخاب کند.
•می توان حدس زد که اگر کسی برای بار اول این معما را بخواهد حل کند به چه چالشی کشیده می شود حتی اگر دانشجو،کارشناس،کارشناس ارشد و یا حتی دکترا داشته باشد باز هم حل این  معمای سخت و مشکل برایش مسئله ساز است.
•از این معما در کلاس های هوش و کلاس های آموزش خلاقیت بسیار استفاده می شود.  
معمای هوش و خلاقیت بیل گیتس را بخوانید :

در این معما دو اتاق در مجاورت هم داریم که هیچکدام پنجره ندارند ولی هر کدام یک در ورود و خروج دارند. در یکی از اتاقها سه چراغ برق و در اتاق دیگر سه کلید برق مثل هم وجود دارند. ما نمیدانیم کدام کلید کدام چراغ را روشن میکند.

الف:
میتوانید هر چند مرتبه که بخواهید کلیدها را روشن و خاموش کنید.

ب:
نباید بیش از یک بار وارد اتاقی که چراغها در آن قرار دارند شوید. فقط یک بار می توانید وارد اتاق چراغها شوید و وقتی بیرون آمدید دیگر نمی توانید به اتاق چراغها برگردید.

ج:
نباید از کسی کمک بگیرید و هیچ وسیله ای هم در اختیار ندارید.

معمای بیل گیتس:
معلوم کنید که هر کلید کدام چراغ را روشن می کند؟ (مثلا: کلید وسطی لامپ وسط را روشن می کند یا یکی از دو چراغ کناری را ؟ ، باید معلوم کنید که هر سه کلید مربوط به کدام چراغها هستند.)

---------------------------------------------------------------
معماي تصادف
بهروز که 15 ساله است به همراه پدرش که 45 ساله بود در کنار خیابان ایستاده بودند و می خواستند از خیابان عبور کنند که ناگهان ماشینی با سرعت زیاد به آن ها برخورد کرد و بعد هم فرار کرد . پدر بهروز در جا فوت میکند ولی بهروز را به بیمارستان میبرند. هنگامی که بهروز را به بیمارستان رساندند دکتری که او را دید گفت من این فرد را عمل نمیکنم چون او پسر من است !
چنین چیزی چگونه امکان پذیر است؟
----------------------------------------------------------------
معماي دلار
پیتر با عصبانیت به دیوید می گه: این همون ۵ دلاری نیست که تو روی میز گذاشتی؟ من اونو بین صفحه های ۱۵ و ۱۶ کتاب هری پاتر پیدا کردم.
دیوید با عصبانیت جواب داد: چرا دروغ می گی ، من می تونم براحتی ثابت کنم که حرف تو صحت نداره .
دیوید چطور اینقدر مطمئنه ؟ (چطور می خواد دروغ رو ثابت کنه ؟) اگه تو بجای دیوید بودی چطور می تونستی ثابت کنی که پیتر داره دروغ می گه ؟

معمای پلیسی
در صبح روز شنبه آقای کمالی به قتل رسید. او در زمانی که همسرش در خواب بود به قتل رسید. همسر او هر چه که می دانست به پلیس گفت. او گفت که: در زمان قتل، آشپز مشغول آماده کردن صبحانه بوده و خدمتکار در حال نظافت و مستخدم نیز پاکتهای پستی را دریافت می کرده. پلیس پس از شنیدن صحبتهای همسر مقتول بلافاصله فرد مجرم را دستگیر می کند. به نظر شما پلیس به چه کسی مظنون شده و چرا؟
معماي سن
یک زن و شوهر بیست و یک سال پیش زمانی که با هم ازدواج کردند ، سن شوهر سه برابر سن زن بود . امروز سن او دو برابر سن زنش است ، زن در روز عروسی چند ساله بوده است .
برای تشکر از نویسنده روی سپاس کلیک کنید
پاسخ }}}}
معمای سن
خب فرض میکنیم سن مرد 30 و سن زن 10 
گفته امروز سن او دو برابر سن زنش هست حالا بخوایم سن زن رو حساب کنیم میشه 21+10=31 که دو برابرش میشه 62 که بعد میشه 62-21= 39
ما که باهوش نیستیم جواب این چی میشه ؟!

کپی "الگو برداری" از مطالب ما کار غییر انسانی هست
همانا این افراد نادان هستند !
(صرفا جهت اطلاع دوستان)
جای سر زدن و کپی الگو برداری بشین فکر کن  haa
پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:
من همه رو بلدم ولی نمیگم دوستان فکر کنن :|

امید دارم هنوز...?
پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:
(04-10-2015، 07:21 PM)Zakeri M نوشته:
برای مشاهده لینک باید عضو شوید یا وارد شوید
معمای سن
گفته امروز سن او دو برابر سن زنش هست حالا بخوایم سن زن رو حساب کنیم میشه 21+10=31 که دو برابرش میشه 62 که بعد میشه 62-21= 39

مرد سی ساله با زن ده ساله ازدواج میکنه؟ Knock

امید دارم هنوز...?
پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:
(04-10-2015، 07:21 PM)Zakeri M نوشته:
برای مشاهده لینک باید عضو شوید یا وارد شوید
معمای سن

زن در روز عروسی ۲۱ بیست و یک سال داشت است.
سن این خانم در حال حاضر برابر است با اختلاف سن او و سن شوهرش …
در آن زمان سن زن ۲۱ بیست و یک سال و سن مرد سه برابر سن زنش ، یعنی ۶۳ شصت و سه سال بود.

الان سن زن ۴۲ چهل و دو سال و سن مرد دو برابر سن زنش ، یعنی ۸۴ هشتاد و چهار سال است.
پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: Zakeri M ، SKELETON
قبول نیست دیگه ما از کجا باید بفهمیم سن زن 21 سال پیش 1 ساله بود اینو برام ثابت کن مثلا من میگم 10 ساله بوده !
گیج شدم بدجورا

کپی "الگو برداری" از مطالب ما کار غییر انسانی هست
همانا این افراد نادان هستند !
(صرفا جهت اطلاع دوستان)
جای سر زدن و کپی الگو برداری بشین فکر کن  haa
پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:
سني بايد گفته بشه ك بلاوه بيستو يك بشه بعدش هم در حال حاضر نصف سن شوهرش در بياد
پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: Zakeri M ، SKELETON