برا تو
برا تو

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
ضد هک واتساپ hack

ضد هک واتساپ
#1
Rainbow 
در پس هر آسیب شناسی باید با شگردها و روش های مهاجمان آشنا شد. در این ترفند می پردازیم به اینکه چگونه و از چه روش هایی هکرها میتوانند واتساپ شما را هک کنند. و راه های مقابله با آنها را کامل شرح خواهیم داد.
روش اول: هک با ارسال کد فعالسازی
اگر برای شما پیامکی حاوی کدفعالسازی(Verification Code)   ارسال شد از دادن این کد به دیگران جدا خودداری کنید. در این روش هکر میتواند با شماره ی شما در واتساپ ثبت نام کند و پس از آن با چرب زبانی و دروغ و بهانه های مختلف، کد فعالسازی را که برایتان پیامک شده است را از شما بگیرد و اگر موفق به این کار شود، به تمام واتساپ شما دسترسی کامل خواهد داشت! بنابراین اگر پیامکی حاوی کدفعالسازی برایتان ارسال شد و شما از آن بی خبرید، احتمالا کسی قصد هک شما را دارد. حواستان جمع باشد!
روش دوم:هک با دریافت مک آدرس
 این روش بیشتر برای مواقعی استفاده می شود که هکر به موبایل شما دسترسی ندارد. در این روش هکر ناچار است برای هک واتساپ شما، مک آدرس خود را شبیه به مک آدرس موبایل شما کند و برای این کار می تواند از چند طریق مک آدرس شما را گیر بیاورد که تمام راه های آن را برای شما شرح می دهیم. پس از خواندن این ترفند شما تمام فوت و فن هایی که یک هکر می تواند برای فریب شما به کار گیرد را خواهید آموخت و این اطمینان را می دهیم که هیچگاه قربانی هکر ها نخواهید شد.
الف) هکر می تواند با چرب زبانی و دروغ بافی، به نحوی مک آدرس موبایل شما را بگیرد. مک آدرس موبایل شما در مسیر زیرقرار دارد:
Settings – About Phone – Status and Wi-Fi Mac address
تنظیمات- درباره تلفن- وضعیت- مک آدرس وای فای
و کدی شبیه به این کد است:
E5:12:D8:E5:69:97
بنابراین اگر کسی از شما درخواست کرد تا کد یا مک آدرس خود را به او بدهید(به بهانه های مختلف) میتوانید دست او را بخوانید که قصد هک یکی از برنامه های شما از جمله ی آن واتساپ شما را دارد.
ب) هکر میتواند مک آدرس موبایل شما را از طریق لینکی که برای شما ارسال می کند دریافت کند. اگر لینکی به صورت لینک زیر دیدید با احتیاط آن را باز کنید:
برای مشاهده لینک باید عضو شوید یا وارد شوید
.***.***
به جای *** هر عددی میتواند قرار گیرد.
توضیح برای حرفه ای تر ها: این روش فقط در شبکه های محلی مانند خوابگاه های دانشجویی یا دانش آموزی که همه متصل به یک شبکه وای فای هستند امکان پذیر است. در این روش هکر می تواند یک لوکال هاست طراحی کند و با کدنویسی زبان تحت وب مک آدرس شما را به چنگ بیاورد. بنابراین اگر کسی از دوستان یا همخوابگاهی های شما لینکی با ادرس زیر برای شما ارسال کرد قبل از باز کردن آن، بیاد بیاورید که از این طریق نیز می توانند شما را هک کنند.
ج) هکر میتواند مک آدرس شما را از طریق برنامه اندروید بدست آورد. در این روش هکر می تواند برنامه ای را برای شما بفرستد و از شما بخواهد که ان را نصب کنید. سپس آن برنامه بدون اینکه شما بفهمید مک آدرس شما را برای ایمیل هکر ارسال می کند. لذا سعی کنید از منابع معتبر برنامه های خود را دریافت کنید و یا اگر خواستید برنامه ای ناشناخته از کسی بگیرید این کار را باید با دقت انجام دهید و مراقب باشید.
روش سوم: هک با نرم افزار های کنترل
این روش بسیار ساده است و معمولا توسط والدین یا کسانی که به موبایل شما درسترسی دارند اتفاق می افتد. در این روش، زمانی که شما موبایل خود را به گوشه ای انداخته اید، دوست شما که موبایل شما دسترسی دارد می تواند در عرض 2دقیقه یک نرم افزار روی موبایل شما نصب می کنند که پس از ثبت نام در آن، آیکون نرم افزار از منوی موبایل شما پنهان می شود. پس از آن شما قربانی خواهید بود و می توانند تمام پیام ها، تماس ها، حتی عکس ها و فیلم های شما را مشاهده کنند. برای جلو گیری از این روش کافی است از یک انتی ویروس قدرتمند مانند انتی ویروس Dr. web استفاده کنید. پس از نصب این انتی ویروس خیال شما از بابت چنین بدافزار هایی در موبایلتان راحت خواهد شد.
چکیده ی توصیه های این ترفند:
1- یک انتی ویروس قدرتمند مثل Dr.Web  نصب کنید
2- در باز کردن لینک هایی با آدرس 192.168.***.***  احتیاط کنید
3- از دادن کدهای فعالسازی(verification code) که برای شما ارسال میشود به اشخاص دیگر خودداری کنید
4- هنگام نصب برنامه های ناشناخته ی پیشنهادی از سوی  دیگران احتیاط کنید.
5- هنگامی که موبایل خود را دست کسی می دهید حواستان باشد که اگر به بخش تنظیمات موبایل شما رفت، قصد خواندن یا عکس گرفتن از مک آدرس موبایل شما را نداشته باشد.
6- موبایل خود را فقط به دست کسانی بسپارید که به آنها اعتماد کامل دارید.
اختصاصی براتو
@Mohammadreza_US

برای تشکر از نویسنده روی سپاس کلیک کنید
پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: #Amir.pax BlackHat


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان