برا تو
برا تو

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
سوال‌های عجیب و غریبی که مدیران موفق موقع مصاحبه می‌پرسند

سوال‌های عجیب و غریبی که مدیران موفق موقع مصاحبه می‌پرسند
#1
کم‌تر دیده می‌شود مدیران بالارتبه با نامزدهای یک فرصت شغلی مصاحبه ‌کنند. اما زمانی که این کار را انجام می‌دهند، اغلب سوال‌های درست و بجایی می‌پرسند. سایت اینترنتی Business Insider لیستی از سوالات نامتعارفی که مدیران اجرایی و مدیران عامل از افراد متقاضی شغل در زمان مصاحبه می‌پرسند را فراهم کرده است. این مدیران دلیل پرسیدن این سوال‌ها را هم بیان می‌کنند. خواهید دید که این سوالات همیشه هم لازم نیست هوشمندانه و رسمی باشند.


لارس دالگارد» (Lars Dalgaard)، مدیرعامل سابق شرکت SuccessFactors
سوال: از مادرتان چه یاد گرفته‌اید؟
دلیل: دالگارد در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز می‌گوید: “این سوال فوق‌العاده قدرتمند است و به شما سرنخی درمورد احساسات فرد می‌دهد. در واقع من با طرح این سوال از آن‌ها می‌پرسم برای کار کردن با من چقدر انسان هستند.”«استیوارت باترفیلد» (Stewart Butterfield)، مدیر عامل برنامه‌ی Slack
سوال: انقلاب فرانسه در چه قرنی رخ داد؟
دلیل: اگر چه باترفیلد این سوال را دیگر نمی‌پرسد، اما می‌گوید هدف او از پرسیدن این سوال این بوده که ببیند آیا نامزدها به اندازه‌ی کافی درمورد دنیا کنجکاو هستند. سوال جایگزینی که انتخاب کرده این است می‌خواهند وقتی بزرگ شدند چه کار کنند.


«سزار ملگزا» (César Melgoza)، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت تجارت هوشمند Geoscape
سوال: اخیرا چه کتاب‌ها و مجلاتی خوانده‌اید؟ در اوقات فراغت خود چه می‌کنید؟
دلیل: ملگزا معتقد است این سوالات به او کمک می‌کند به انگیزه‌های فرد مصاحبه شونده پی ببرد. او می‌گوید: “این پرسش برای او به این معناست: آیا شما روی خودتان سرمایه‌گذاری می‌کنید؟”
برای تشکر از نویسنده روی سپاس کلیک کنید
پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان