برا تو
برا تو

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
ریست فکتوری در صورت بوت نشدن

ریست فکتوری در صورت بوت نشدن
#1
Reset factory
با انجام این کار، همه تنظیمات اعمال شده توسط کاربر به حالت کارخانه بازگردانده خواهند شد و در صورتی که مشکل از تنظیمات بوده باشد، به راحتی حل خواهد شد. در اینگونه مواقع دو حالت پیش خواهد آمد. حالت اول این است که دستگاه شما بوت می شود. حالت دو نیز بوت نشدن دستگاه است. در این مطلب به هر دو حالت اشاره خواهیم کرد.

۱- دستگاه بوت می شود : در این حالت کار شما خیلی راحت است و نیاز به انجام تغییرات زیادی نخواهید داشت. برای ریست کارخانه ای دستگاه باید ابتدا به بخش Settings بروید.

در این صفحه وارد بخش Backup & reset شده و گزینه Factory data reset را انتخاب نمایید.

مراحل را انجام دهید تا تنظیمات به حالت پیشفرض کارخانه بازگردد.

۲- دستگاه بوت نمی شود : در این حالت باید مراحل بیشتری را نسبت به حالت قبلی طی کنید  اما تقریبا ساده است. مراحل را با هم طی خواهیم کرد 
* ابتدا دستگاه را کاملا خاموش کنید 
* حالا باید وارد محیط Recovery mode شوید. البته دسترسی به این محیط در دستگاه های مختلف کمی متفاوت است. در ادامه به چند مورد از این دستگاه ها و روش دسترسی به محیط recovery mode آنها اشاره خواهیم کرد.
** Nexus 7 : کلید پاور و کلیدهای کم و زیاد کردن صدا را با هم فشار داده و نگه دارید.
** Samsung Galaxy S3 : دکمه های Home ، پاور و زیاد کردن صدا را با هم فشار داده و نگه دارید.
** Motorola Droid X : دکمه های Home و پاور را فشار داده و نگه دارید.
** سایر دستگاه هایی که دکمه دوربین دارند: دکمه دوربین و زیاد کردن صدا را با هم فشار داده و نگه دارید.
و یک سری دیگر از گوشی ها پاور+چندبار کم کردن صدا
دستگاه های دیگر نیز مشابه همین موارد می باشند . مثلا در نکسوس ۴ با فشار دادن دکمه های پاور و کم و زیاد کردن صدا می توانید به محیط recovery mode دسترسی حاصل کنید . در صورتی که نام دستگاه شما در لیست بالا نیست و با هیچکدام از روش های بالا نیز نمی توانید به محیط Recovery mode دسترسی پیدا کنید، کافیست از گوگل کمک بگیرید. به این شکل که ابتدا نام دستگاه را تایپ کرده و سپس کلمه recovery mode را در مقابل آن بنویسید. مثل : Samsung galaxy mini 2 recovery mode . سپس در قسمت نتایج دنبال راهنمای مربوط به دستگاه تان بگردید.
* هنگامی که دستگاه روشن شد، همه کلیدها را رها کنید.
* حالا می توانید از دکمه های کم و زیاد کردن صدا به منظور جابجایی بین منوها استفاده کنید. پس از آن عبارت Recovery mode را مشاهده خواهید کرد
به منظور ری استارت دستگاه در حال ریکاوری مود، دکمه پاور را فشار دهید. خیلی سریع یک علامت خطر قرمز رنگ را روی آندروید مشاهده خواهید کرد
دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید و سپس دکمه زیاد کردن صدا را بفشارید. سپس منوی ریکاوری آندروید را در قسمت بالا دستگاه مشاهده خواهید کرد.

همانطور که قبلا هم گفتیم می توانید با استفاده از دکمه های کم و زیاد کردن صدا بین منوها حرکت کنید. اکنون با استفاده از این دکمه ها روی آیتم wipe data / factory reset بروید و به منظور فعال کردن آن دکمه پاور را فشار دهید.
سپس گزینه Yes – delete all user data را انتخاب کنید. دستگاه شما به تنظیمات کارخانه بازگردانی خواهد شد و همه اطلاعات شما نیز از روی آن پاکسازی می شوند.
در صورتی که در هر کدام از مراحل کار دستگاه شما هنگ کرد، کافیست دکمه پاور را نگه دارید تا دستگاه ری استارت شود.
برای تشکر از نویسنده روی سپاس کلیک کنید
پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: DANYAL_PISHRO ، Reza_Meybod ، سعید اچ ام پی ، mozhde0


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان