برا تو
برا تو

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
حملات هک spear phishing چیست و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟

حملات هک Spear Phishing چیست و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟
#1


حملات هک Spear Phishing چیست و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟

حتمالا بارها نام فیشینگ را شنیده اید و شما نیز مانند بسیاری از کاربران اینترنت ، با این واژه ی پرکاربرد در دنیای وب و هک ، آشنایی دارید. فرآیندی با روش های متفاوت که برای دسترسی به اطلاعات محرمانه افراد کاربرد دارد. اما قبل از انجام خود فیشینگ ، عملیات دیگری از جمله  spear phishing نیز انجام میشود که برای آشنایی بیشتر با آن ها  ، شما را به مطالعه ی این مقاله دعوت می کنیم.

مفهوم Spear Phishing و راه های جلوگیری از آن

What Is Spear Phishing And How to Arm Against It

این حملات نیز ، مشابه سایر روش های دیگری که برای هک انجام میشود ، مثل  هک اکانت فیس بوک،وش های مختلفی دارند و در کل می توان با در نظر داشتن چند نکته ساده ، از وقوع آن ها جلوگیری کرد.

Spear Phishing چیست؟
spear phishing به معنای جمع آوری مشخصات شخصی افراد ، شامل نام ، سال تولد و سایر اطلاعات مشابه ، قبل از انجام حمله ی اصلی فیشینگ است. در واقع spear phishing ، فراهم کردن مقدمات حمله ی اصلی فیشینگ است.

همان طور که می دانید فیشینگ ، ارسال ایمیل هایی حاوی لینک فیک و تقلبی به افراد ، جهت هدایت به وب سایت ها و مشاهده ی اطلاعات دسترسی به بخش مالی و غیرمالی است. با استفاده از spear phishing ، اطلاعاتی جمع آوری میشود که ایمیل های حاوی لینک ، مستند تر به نظر برسند و با دارا بودن مشخصات محرمانه ، کاربر به لینک ارسال شده اعتماد کند. این اطلاعات اغلب مالی است و هویت سرقت را مشخص می کند. در نمونه ای از این حملات  ، گروهی از هکر ها ، خود را به جای شرکت های ارتباطاتی به کاربران معرفی کرده اند و از طریق ایمیل ، توانسته اند اطلاعات شخصی بسیاری از کاربران را به دست آورند. اولین بار حملات فیشینگ ، با وسعت زیادی ، حدود ۸۰ هزار نفر از مشترکین برق منطقه ای از اوکراین را تحت تاثیر قرار داد و به صورت کنترل از راه دور ، برق تمام نقاط را قطع کرد.تفاوت میان Spear Phishing و فیشینگ به روش قدیمی

در روش قدیمی ، هکر تعدادی ایمیل را به لیستی از کاربران ارسال می کرد که البته احتمال کلیک روی این لینک ها ، روز به روز کمتر میشد. اما با استفاده از spear phishing ، می توان قربانی های بیشتری را یافت  که به این ایمیل های دارای اطلاعات معتبر، اعتماد کنند. در برخی از حملات spear phishing ، نام کمپانی یا موسسه ، به صورت مستقیم درج میشود و همین موضوع ، خطرناک ترین بخش این نوع حملات است.

در واقع در این روش ، به جای ارسال ایمیل به صورت اتفاقی و رندوم ، می توان اعتماد کاربران را جلب کرده و سپس نتیجه بهتری گرفت.

مقابله در برابر حملات Spear Phishing
هک  مسئله ای متداول در دنیای امروز است و در بسیاری از شبکه ها این مشکل برای کاربران ایجاد میشود. مثلا در تلگرام، اما در مسئله ی فیشینگ ،همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. شما باید ارسال و دریافت ایمیل ها را کنترل کنید. هیچ گاه به شماره تماس های موجود در ایمیل ها اعتماد نکنید و سعی کنید شماره های رسمی یک شرکت را پیدا کنید و در خصوص ارسال ایمیل ، با آن ها مشورت کنید.

در صورتی که ایمیلی از جانب دوست قدیمی یا هکارتان دریافت میکنید ، از طریق ایمیل پاسخ گوی آن ها نباشید و با آن ها تماس بگیرید. چون ممکن است آدرس درج شده تنها سو استفاده از اسم اشخاص باشد و جعلی است.

فـــــــدامــــــــــدا هـــمــــتـــون Heart  Flower  Bye For Everʝムⓥⓐの ¤ƒƒცoყ
برای تشکر از نویسنده روی سپاس کلیک کنید
پاسخ }}}}


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان