برا تو
برا تو

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
✳️ تغییر اپراتور با حفظ شماره

اخبار ✳️ تغییر اپراتور با حفظ شماره
#1
✳️ تغییر اپراتور با حفظ شماره

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با اجرای طرح تغییر اپراتورها، دارندگان سیم کارت های تلفن همراه امکان حفظ شماره و تعویض اپراتور خود را دارند.

محمود واعظی اواخر سال گذشته درباره ترابردپذیری شماره گفت: دارندگان سیم کارت های مختلف تلفن همراه با هر پیش شماره ای امکان تغییر اپراتورهای خود را دارند.

وی افزود: دارندگان سیم کارتهای تلفن همراه به دلایلی از قبیل قطعی ارتباط، اینترنت کم سرعت و برخی مشکلات دیگر می تواند با حفظ شماره قبلی خود اپراتور خود را عوض کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این طرح از 27 اردیبهشت سال 95 به مرحله اجرایی می رسد. در فاز پایلوت این طرح فعلا هیچ قیمتی تعیین نشده است و مشترکان تلفن همراه با پرداخت مبلغ ناچیزی و با مراجعه به اپراتور دلخواه خود می توانند اقدام به تغییر اپراتور کنند.شرايط تعويض اپراتور با حفظ شماره موبايل


کميسيون تنظيم مقررات اصول حاکم بر ارائه ترابردپذيري شماره هاي موبايل را تصويب کرد که به موجب آن، هر مشترک براي هر شماره مي تواند حداکثر دو بار در سال، اپراتور خود را بدون تغيير شماره، تعويض کند. 


به گزارش خبرنگار مهر، اجراي طرح ترابردپذيري شماره موبايل يکي از الزامات اپراتورهاي فعال موبايل است که در آخرين جلسه کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات به تصويب رسيد. 

براساس اصول حاکم مدنظر بر اين مصوبه، در فرايند ترابردپذيري شماره تلفن‌همراه، مشترک يک اپراتور با حفظ شماره خود مي‌تواند اپراتور خود را تغيير دهد که ترابرد شماره فقط براي سيم‌کارتهاي فعال امکانپذير است. 

طبق اين مصوبه، براي انجام عمليات ترابرد، مشترک داراي سيم‌کارت فعال بايد درخواست خود را به صورت الکترونيکي يا با مراجعه حضوري به اپراتور پذيرا، يعني اپراتوري که مشترک اپراتور ديگر، قصد استفاده از خدمات آن را دارد، ارائه کند و اپراتور پذيرا موظف است درخواست مشترک را براساس دستورالعمل اجرائي که از سوي رگولاتوري ابلاغ مي‌شود تا رسيدن به نتيجه نهائي و تکميل عمليات ترابرد شماره مورد درخواست مشترک و برقراري خدمت پيگيري و اجرا کند. 

بر اساس مصوبه کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات، در حال حاضر هر مشترک براي هر شماره مي تواند حداکثر دو بار در سال، تقاضاي ترابرد شماره داشته باشد. ترابرد شماره فقط بصورت نظير به نظير يعني سيم‌کارت دائمي به سيم‌کارت دائمي و سيم‌کارت اعتباري به سيم‌کارت اعتباري امکانپذير است. همچنين براساس مصوبه کميسيون، اپراتور پذيرا موظف است به مشترک ترابرد شده، صرفا با همان تعرفه و کيفيت خدمات ارائه شده به ساير مشترکان خود، خدمات ارائه کند.


[url=http://www.tcz.ir/portal/index.php?view=article&catid=64%3Anewsarchives&id=1414%3Ajyf&tmpl=component&print=1&layout=default&page=&option=com_content&Itemid=155][/url]خاکـــــــــــــی باش تا خاکـــــــــــــ نشدیبرای تشکر از نویسنده روی سپاس کلیک کنید
پاسخ }}}}


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان