برا تو
برا تو

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
کلمات کلیدی
آموزش کار با greenify، بهترین برنامه برای بهبود کارایی دستگا های آندرویدی

آموزش کار با Greenify، بهترین برنامه برای بهبود کارایی دستگا های آندرویدی!
#1

دراندروید قابلیتی وجود دارد که برنامه‌ها به موجب آن می‌توانند در پس زمینه کار کنند. این قابلیت برای برنامه‌هایی مثل برنامه‌های چت ضروری است. ولی بسیاری از برنامه‌ها هستند که به اجرا شدن آن‌ها در پس زمینه احتیاج نداریم. بعضی از این برنامه‌ها به اینترنت متصل می‌شوند تا بروز رسانی دریافت کنند و شما را از آخرین اخبار مربوط به تولید کننده‌ی آن‌ها مطلع سازند. مشکل اینجا است که هر برنامه‌ای که در پس زمینه اجرا می‌شود باعث کند شدن گوشی می‌شود و مصرف باتری را بالا می‌برد، در صورتی که ما به بسیاری از این برنامه‌ها احتیاج نداریم.برنامه‌های بسیاری برای بستن این برنامه‌ها وجود دارند.

این برنامه‌ها که به Task Killer معروف هستند خودشان در پس زمینه اجرا می‌شوند و هر چند دقیقه یک بار برنامه‌های در حال اجرا را می‌بندند. این برنامه‌ها در واقع خیلی مفید نیستند چون اولاً خودشان مرتب در حال اجرا هستند و پردازش دارند. یعنی سرعت گوشی را کم می‌کنند و مصرف باتری را افزایش می‌دهند. علاوه بر این برنامه‌هایی که بسته می‌شوند خود به خود دوباره اجرا می‌شوند. یعنی بستن این برنامه‌ها تأثیر قابل توجهی در کل موضوع نخواهد داشت.

من خودم قبلاً سعی می‌کردم برنامه‌هایی که در پس زمینه اجر می‌شوند و سرعت گوشی را پایین می‌آورند را حذف کنم. یعنی مثلاً اگر به برنامه‌ی تقویم احتیاج داشتم،برنامه‌های مختلف را امتحان می‌کردم تا ببینم کدام یک بیشتر باتری مصرف می‌کند و کدام یک کمتر در پس زمینه اجرا می‌شود و بهترین گزینه را انتخاب می‌کردم. ولی چند روز پیش که گوشی‌ام را روت کردم متوجه برنامه‌ای به نام Greenify شدم. این برنامه در گوشی‌های روت شده کار می‌کند. طرز کار آن به این صورت است که وقتی برنامه را باز می‌کنید، برنامه‌های در حال اجرا را شناسایی می‌کند و به شما اعلام می‌کند که هر برنامه در چه مواقعی از ظرفیت گوشی استفاده می‌کند و چه برنامه‌ای باعث کندی و مصرف باتری گوشی می‌شود. بعد از بین این برنامه‌ها می‌توانید هر چند تا را که می‌خواهید به حالت خواب زمستانی ببرید. یعنی برنامه حذف نشده ولی در پس زمینه نیز کار نمی‌کند. این کار باعث می‌شود تا واقعاً این برنامه‌ها باعث کندی و مصرف باتری گوشی نشوند. هر وقت هم که به برنامه‌ای که Hibernate کرده‌اید احتیاج داشته باشید با اجرای آن برنامه، از حالت خواب زمستانی در می آید و بعد از تمام شدن کار به حالت خواب زمستانی باز می‌گردد.
به نظر من این تنها برنامه‌ای است که واقعاً و نه به صورت سوری، باعث افزایش کارایی گوشی با غیر فعال کردن فعالیت‌های پس‌زمینه‌ی برنامه‌های بی استفاده می‌شود.اگر می‌خواهید از این برنامه استفاده کنید توجه داشته باشید که باید گوشی شما روت شده باشد. یعنی اگر روت نشده باشد از این برنامه نخواهید توانست استفاده کنید. این برنامه رایگان است و می‌توانید آن را از فروشگاه گوگل یا وب‌سایت‌ها دانلود کنید. بعد از دانلود، نصب و اجرای برنامه، در صفحه‌ای که به معرفی کارایی کلی برنامه می‌پردازد، در پایین صفحه دکمه‌ای که شکل یک بعلاوه است را بزنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود لیست برنامه‌هایی که در حال اجرا هستند، جدیداً اجرا شده‌اند، و برنامه‌هایی که ممکن است باعث کندی گوشی شوند، نمایش داده خواهند شد. با انتخاب هر برنامه و زدن دکمه‌ی تیک از بالای صفحه، آن برنامه Hibernate خواهد شد.
احتمالاً احتیاج خواهید داشت که این برنامه‌ها را گلچین کنید. یعنی مثلاً اگر برنامه‌ی چت را Hibernate کنید، تا آن را به صورت دستی باز نکنید، اجرا نخواهد شد. من برنامه‌ی «امروز» که تاریخ هر روز را به صورت شمسی در نوار بالای صفحه نمایش می‌دهد را Hibernate نکردم چون این برنامه تنها کارایی که دارد همین است و من به این قابلیت احتیاج دارم.


بعد از این هر برنامه‌ای که توسط کاربر اجرا شود از حالت Hibernate در خواهد آمد و اگر بعد از مدتی کاربر با برنامه کار نکند، دوباره به حالت Hibernate خواهد رفت. اگر می‌خواهید برنامه‌های مشخص شده را فوراً به حالت Hibernate ببرید، می‌توانید ویجت برنامه‌ی Greenify را بر روی صفحه‌ی خانه قرار دهید. با باز کردن ویجت، هر کدام از برنامه‌هایی که از قبل انتخاب شده بودند، به زور به حالت Hibernate باز خواهد گشت.برای مشاهده لینک باید عضو شوید یا وارد شویدʝムⓥⓐの ¤ƒƒცoყ
برای تشکر از نویسنده روی سپاس کلیک کنید
پاسخ }}}}


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان